Sprawdzian sprawności fizycznej uczniów klas mundurowych w Trzcinicy

Sprawdzian sprawności fizycznej uczniów klas mundurowych w Trzcinicy

W Zespole Szkół SASR w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego miniony czwartek stał się dniem pełnym emocji i wyzwań. Uczniowie ostatniego roku klasy mundurowej przystąpili do testu sprawności fizycznej, którego celem było przygotowanie ich do ewentualnej kariery w Policji. Egzamin obejmował cztery kluczowe elementy: rzut piłką lekarską o wadze 3 kg zza głowy, szybkie siady z leżenia na plecach w ciągu 30 sekund, dynamiczny bieg ze zmianą kierunku oraz bieg z obieganiem stojaków w czasie 90 sekund. Tego rodzaju testy są standardem w procesie rekrutacji do służby policyjnej.

Organizacja i nadzór nad testem

Cała procedura testowa była nadzorowana przez specjalistów z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Instruktorzy nie tylko dbali o prawidłowość wykonywanych ćwiczeń, ale również o precyzyjne pomiary czasu. Choć nie każdy z uczestników planuje karierę w policji, dla wielu z nich był to test nie tylko fizycznej sprawności, ale także odporności psychicznej, ponieważ musieli działać zgodnie z regulaminem i pod presją czasu.

Korzyści płynące z testu

Uczniowie, którzy zakończyli test z pozytywnym wynikiem, mogą cieszyć się z licznych korzyści. Pozytywny wynik zwalnia ich z konieczności przystąpienia do podobnego testu w trakcie postępowania kwalifikacyjnego. Absolwenci klas mundurowych, którzy złożą podanie o przyjęcie do Policji w ciągu trzech lat od ukończenia nauki, są zwolnieni z testu wiedzy. Dodatkowo, osoby te mają pierwszeństwo przy przyjęciu do służby, co może znacząco przyspieszyć ich ścieżkę kariery w strukturach policyjnych.

Perspektywy i wsparcie dla kandydatów

Dla tych, którzy myślą o wstąpieniu do Policji, warto podkreślić, że istnieje wiele źródeł informacji dotyczących procesu rekrutacji. Szczegółowe wytyczne i odpowiedzi na wszelkie pytania można znaleźć na stronie internetowej praca.policja.pl. To nieocenione wsparcie dla kandydatów, którzy chcą dobrze przygotować się do rekrutacji i spełnić swoje marzenia o pracy w Policji.

Wszystkim uczniom, którzy pomyślnie przeszli test, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji ich zawodowych planów!

Źródło: Wydarzenia KPP w Jaśle