Kobieta w wieku 66 lat przyznała się do kradzieży torebki w sklepie odzieżowym

Kobieta w wieku 66 lat przyznała się do kradzieży torebki w sklepie odzieżowym

W jednym z punktów handlowych z odzieżą, usytuowanym na ulicy Kazimierza Wielkiego, doszło do incydentu z udziałem 66-letniej kobiety. Ta, wykorzystując nieuwagę klientki, przywłaszczyła sobie jej torebkę. W środku znajdowały się różne przedmioty, między innymi dokumenty, portfel, smartfon oraz biżuteria w postaci złotych kolczyków. Po zdarzeniu, kobieta powróciła do miejsca kradzieży i zwróciła torebkę, jednak brakowało w niej niektórych rzeczy – gotówki, złotych kolczyków oraz drobnych przedmiotów.

Do całego zajścia doszło tydzień temu. Patrol interwencyjny policji z Jasła otrzymał wezwanie do sklepu odzieżowego na ulicy Kazimierza Wielkiego. Powodem była zgłoszona kradzież. Klientka sklepu poinformowała policję, że podczas robienia zakupów zapomniała swojej torebki. Gdy opuszczała sklep i zorientowała się co się stało, wróciła po nią, ale nie było jej już na miejscu. Torba zawierała portfel z pieniędzmi, dokumenty, smartfon, złote kolczyki oraz zakupy, zarówno spożywcze jak i kosmetyczne – powiadamia o zdarzeniu młodszy aspirant Daniel Lelko z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W czasie podejmowanych działań przez policję, do zgłaszającej oraz funkcjonariuszy podeszła kobieta deklarując, że odnalazła zgubę. Niemniej jednak, po sprawdzeniu zawartości torebki okazało się, że brakuje w niej gotówki, biżuterii oraz niektóre zakupy nie zostały odnalezione. Po obejrzeniu nagrania z monitoringu, wyszło na jaw, że to ta sama kobieta przywłaszczyła sobie torebkę. Ponadto zmieniła swój strój przed powrotem do sklepu, aby udawać znalazcę zaginionej torby. Kobieta w wieku 66 lat przyznała się do winy – dodaje mł. asp. Daniel Lelko.