Adam Kostrząb, burmistrz Jasła, inicjuje pierwszy Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Jasielskiego w obecnej kadencji

Adam Kostrząb, burmistrz Jasła, inicjuje pierwszy Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Jasielskiego w obecnej kadencji

Pierwsze zgromadzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Jasielskiego w obecnej kadencji samorządu zostało zainicjowane przez Adama Kostrząba, burmistrza Jasła. Spotkanie odbyło się w siedzibie ratusza w Jaśle w miniony piątek.

Jego głównym celem była debata na temat kierunków, w jakie powinna podążać współpraca między lokalnymi organami samorządu. Omawiano różne inicjatywy, które mogłyby przyczynić się do ich rozwoju oraz wyzwania, które mogą się pojawić na tej drodze.

„Jest wiele obszarów, które wymagają naszej wzajemnej pomocy i spojrzenia na nasz powiat jako na jednolitą całość, gdzie każdy z nas odgrywa kluczową rolę”, wyjaśnił Adam Kostrząb, burmistrz Jasła. „To jest istotne, abyśmy słyszeli siebie nawzajem i współpracowali”, dodał, cytowany na stronie urzędu miasta.

Podczas piątkowego spotkania obecni byli przedstawiciele wszystkich miejscowości i gmin powiatu jasielskiego. Wśród nich, oprócz Adama Kostrząba, znaleźli się: burmistrz miasta i gminy Kołaczyce, Magdalena Stasiowska; wójt gminy Brzyska, Waldemar Pięta; wójt gminy Dębowiec, Marcin Bolek; wójt gminy Jasło, Wojciech Piękoś; wójt gminy Krempna, Katarzyna Maciejczyk; wójt gminy Nowy Żmigród, Grzegorz Bara; wójt gminy Osiek Jasielski, Marek Rączka; wójt gminy Skołyszyn, Bogusław Kręcisz oraz Agata Augustyn – wójt gminy Tarnowiec.