Badania na miejscu zderzenia wozu strażackiego z osobówką prowadzone przez policję

Badania na miejscu zderzenia wozu strażackiego z osobówką prowadzone przez policję

Anna Klee-Bylica, reprezentująca dział prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, potwierdziła, że proces wyjaśniania szczegółów niedzielnego wieczornego incydentu drogowego w Jaśle (woj. Podkarpackie) jest w toku. Wypadek ten dotyczył zderzenia strażackiego pojazdu udającego się na interwencję z samochodem osobowym.

Brygadier Wacław Pasterczyk, rzecznik jasielskiej jednostki straży pożarnej, przekazał informacje dziennikarzom z PAP. Zgodnie z jego słowami, strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru w miejscowości Łężyny, oddalonej o kilka kilometrów od Jasła.

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu dwóch ulic – Mickiewicza i Jagiełły, które znajdują się w pobliżu remizy strażackiej. Wóz strażacki, który poruszał się ze włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, zderzył się z pojazdem marki Ford. Za kierownicą forda znajdowała się kobieta około 20 roku życia.

Kierująca fordem została przekazana pod opiekę szpitalną w celu przeprowadzenia badań. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są obecnie badane przez policję – poinformowała Anna Klee-Bylica, reprezentantka podkarpackiej policji.