Bieszczady

Bieszczady – najpiękniejsze szlaki górskie

Bieszczady to coraz popularniejszy kierunek wycieczek i wyjazdów wakacyjnych. W sezonie można ujrzeć tu naprawdę wielu turystów, którzy spragnieni są górskich wędrówek lub wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczamy, musimy poznać kilka szlaków, które z pewnością warto odwiedzić.

Ustrzyki Górne – Szeroki Wierzch – Tarnica

Jest to niezwykle piękna trasa na Tarnicę, lecz nie najkrótsza. Jest to najwyższy szczyt w Polskich Bieszczadach. Z połoniny Szeroki Wierch można dostrzec cudne panoramy. Ze względu na to, ze Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach (1346 m) odwiedzana jest bardzo licznie przez turystów. Najszybciej dojdziemy do niej szlakiem z Wosłosatego, na pierwsze wyjście zaleca się jednak wyruszenia z Ustrzyk Górnych. Czas, jaki będzie potrzebny do pokonania tej trasy to ok. 3 h 15 min.

Połonina Wetlińska – szlak żółty z Przełęczy Wyżnej

Połonina Wętlińska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych masywów w Bieszczadach, głównie za sprawą popularnego schroniska Chatka Puchatka. U jej podnóży znajdują się miejscowości, które mogą być doskonałą bazą wypadową do licznych wędrówek – Wetlina oraz Smerek. Prawdziwą ucztą dla zmysłów jest spacer grzbietem Połoniny Wetlińskiej. To tam będzie dane nam dostrzec piękne widoki, urozmaiconą rzeźbę terenu, a także odczuć wielką przestrzeń, która robi wrażenie na każdym turyście. Czas podejścia to 1 h 15 min.

Muczne – Bukowe Berdo – Krzemień

Przez wielu Bukowe Berdo uważane jest za najpiękniejszą z połonin bieszczadzkich. Na uwagę zasługuje fakt, iż bardzo rzadko zapuszczają się tu turyści. Bez wątpienia miejsce to oferuje naprawdę bardzo dużo wrażeń. Warto wybrać się tutaj przede wszystkim po to, by podziwiać jedne z najbardziej dzikich widoków w Bieszczadach. Czas podejścia to ok. 2 h 40 min.

Mała i Wielka Rawka – szlak zielony/żółty z Przełęczy Wyżniańskiej

Szlak z Przełęczy Wyżniańskiej stanowi najszybszą drogę do pasma Rawek, lecz nie jest ona najłatwiejsza. Szlak prowadzi przez Wierch Wyżniański do Bacówki pod Małą Rawką, aby zapewnić nam urozmaicenie w postaci stromego szlaku. Trudy wędrówki jednak rekompensują piękne widoki.

Powiązane teksty
BieszczadyGóryPodróże

Jakie buty w góry kupić? Podpowiadamy

Absolutną podstawą każdego ekwipunku wypraw są wygodne i odpowiednio dobrane buty. To one jako…
Czytaj dalej
BieszczadyPodróże

Wyprawa w Bieszczady jesienią – jak się ubrać?

Jesień w górach bywa naprawdę piękna. Nieważne czy wybieramy się zwiedzić Tatry, Beskidy…
Czytaj dalej
Bieszczady

Miejsca, które warto zobaczyć w Bieszczadach cz.2

Witamy w kolejnej części artykułu dotyczącego miejsc, które warto zobaczyć w Bieszczadach.
Czytaj dalej