Dalsza walka o Puchar Polski: LKS Czeluśnica awansuje, Tempo Nienaszów odpada

Dalsza walka o Puchar Polski: LKS Czeluśnica awansuje, Tempo Nienaszów odpada

W dniu 13 września, w środku tygodnia, miały miejsce rozgrywki II rundy okręgowego Pucharu Polski. W tych zmaganiach udział brały drużyny z powiatu jasielskiego, z których to do następnej fazy turnieju zakwalifikował się jedynie klub sportowy z Czeluśnicy – LKS. Zawodnicy tego klubu wykazali się wyższymi umiejętnościami i większą skutecznością, co pozwoliło im na zwycięstwo. Niestety, ekipa Tempo Nienaszów nie była w stanie sprostać swoim rywalom i tym samym odpadła z dalszych rozgrywek.

Decydujący mecz dla LKS Czeluśnica odbył się w Dukli, gdzie ich rywalem była drużyna Przełęczy. Kluczowym zawodnikiem tego spotkania okazał się Mateusz Krakoś, który dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników. Drużyna pod wodzą trenera Marcina Łukaczyńskiego potraktowała starcie bardzo poważnie, a w składzie brakowało jedynie dwóch graczy – Damiana Honkisza oraz Łukasza Urbana.

Z kolei Tempo Nienaszów nie zdołało sprostać swemu rywalowi – Jasiołce Szebnie, która jest liderem V grupy klasy B. Zawodnicy pod kierownictwem Grzegorza Muni nie byli w stanie pokonać przeciwnika, mimo wsparcia ze strony doświadczonego Ireneusza Kiełtyki oraz 10 utalentowanych juniorów.