Funkcjonariusze z Jasła zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika, który przewoził pasażera niezgodnie z przepisami

Funkcjonariusze z Jasła zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika, który przewoził pasażera niezgodnie z przepisami

Podczas jednej z kontroli drogowych, policjanci z Jasła przerwali podróż mężczyzny prowadzącego pojazd marki SAM. Wszystko wskazywało na to, że kierowca był nietrzeźwy. Dodatkowo, nieprawidłowo przewoził inną osobę, a także od dawna nie miał prawa prowadzenia pojazdów. Do tego wszystkiego, pojazd rolniczy, którym kierował, nie miał załatwionych formalności – nie był dopuszczony do ruchu i niestety nie posiadał ubezpieczenia.

W wtorkowe popołudnie, na kwadrans przed godziną 17:00, oficerowie z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle skierowali swoje kroki do Bieździedzy. W wyniku zgłoszenia otrzymanego wcześniej dowiedzieli się, że po drogach tej miejscowości porusza się ciągnik typu SAM. Podejrzenie padło na to, że za kierownicą siedzi osoba pod wpływem alkoholu.

Policjanci przeprowadzili kontrolę drogową zestawu pojazdów – ciągnika i wozu, którymi podróżowało trzech mężczyzn. Dwoje z nich siedziało na ciągniku, a trzeci na wozie. Za kierownicą zasiadał 39-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu danych w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec gminy Kołaczyce nie miał prawa prowadzenia pojazdów od dłuższego czasu. Gdy funkcjonariusze poddali mężczyznę testowi alkomatem, urządzenie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Podczas interwencji 39-latek przyznał, że przed podróżą wypił kilka piw ze swoimi towarzyszami i był świadomy braku ważnych uprawnień do prowadzenia pojazdu.