Wzorowa postawa poza służbą: Policjantka z Rzeszowa pomaga poszkodowanym w kolizji

Wzorowa postawa poza służbą: Policjantka z Rzeszowa pomaga poszkodowanym w kolizji

St. sierż. Karolina Jagieła, pracująca dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wykazała się godnym uznania zachowaniem. W wolnym czasie od pełnienia obowiązków służbowych udzieliła nieocenionej pomocy kobiecie, która brała udział w zdarzeniu drogowym. Całe zdarzenie miało miejsce w Jarosławiu. Zarówno przełożeni, jak i koledzy po fachu docenili jej interwencję, publikując informacje o tym na stronie internetowej rzeszowskiego oddziału policji.

Stanowisko policji jest jasne – interwencja powinna mieć miejsce zarówno podczas służby, jak i po jej zakończeniu. Dokładnie taką postawę prezentuje st. sierż. Karolina Jagieła, funkcjonariuszka rzeszowskiej Komendy Miejskiej Policji. Jak podaje KMP w Rzeszowie, była świadkiem dwóch pojazdów kolidujących na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Legionów w Jarosławiu – wszystko to działo się podczas jej wolnego czasu od pełnienia służby.

Zauważywszy kolizję, bez wahania zatrzymała swój samochód, aby upewnić się, czy uczestnicy zdarzenia nie wymagają pomocy. W jednym z zaangażowanych pojazdów była kobieta w towarzystwie trzyletniego dziecka. Niestety, kierująca drugim autem, nie była w stanie opuścić swojego pojazdu z powodu uszkodzenia drzwi. Dzięki wsparciu st. sierż. Karoliny Jagieły, udało jej się wydostać na zewnątrz. Policjantka następnie niezwłocznie udzieliła rannej kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej.