Magiczne miejsca w Polsce

Magiczne miejsca w Polsce

Są takie miejsce na terenie Polski, które budzą ogromną ciekawość wśród turystów, a nawet powiedzieć można, iż są magiczne. Zachęcają one swoim majestatycznym urokiem w taki sposób, że trudne jest je pominąć podczas planowania przyszłorocznych wypraw po Polsce. Poniżej lista 3 miejsc, które pomogą połączyć się z naturą i odpocząć od elektroniki.

Kazimierz Dolny

Miasto, które obejdzie się w dosłownie kilka godzin i to naprawdę wolnym spacerem. Wielu Kazimierz Dolny kojarzy się w szybkim wypadem na weekend lub romantyczną noc tylko we dwoje. I tak jest. Ucieczka od miasta do Kazimierza Dolnego to świetny pomysł na rozrywkę i nie tylko dla par! Rodziny równie dobrze odnajdą się w tym magicznym miejscu. Wiekowe zabytki, piękny główny plac oraz restauracje z kuchnią świata- to wszystko czeka na turystów z każdego zakątka Polski.

Podróżując do Kazimierza Dolnego, warto wiedzieć coś więcej o zabytkach. Szczególnie popularnymi są: Kościół farny św Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który powstał w latach 1586-1589, jedne z najstarszych organów w Polsce, organy w modrzewiowej oprawie z 1630 r. oraz chrzcielnica stworzona i zaprojektowana przez mistrza  Santiego Gucciego.

Moszna

Magiczna wieś znajdująca się na terenie województwa opolskiego, a dokładnie w gminie Strzeleczki. Kusi nie tylko piękną naturą, ale również pałacem pochodzącym z drugiej połowy XIX wieku. Zamek ten w obecnej chwili przeszedł renowację i liczy 365 pomieszczeń oraz zdobią go 99 wieże. Na turystów czekają oferty noclegowe, liczne restauracje i zwiedzanie z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowie całą historię powstania pałacu, a jest ona warta uwagi; szczególnie biorąc pod uwagę, iż najstarsza część pałacu powstała w XVIII wieku.

Ogrodzieniec

Tak naprawdę każda miejscowość na Śląsku jest w pewien sposób magiczna i warta uwagi. Liczne zabytki znajdujące się na terenie tego województwa przyciągają turystów z całej Polski. Natomiast to właśnie Ogrodzieniec jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości. Jaki jest powód? Przede wszystkim ludzie przyjeżdżają zobaczyć przepiękny zamek, z którego słynie miejscowość. Został zbudowany on w XIV w. Na ten moment zostały z niego już w większości ruiny, ale i tak warto przyjechać i zobaczyć zabytek na własne oczy.