Nieodpowiedzialny kierowca z powiatu krośnieńskiego: przekroczył prędkość i prowadził pod wpływem narkotyków

Nieodpowiedzialny kierowca z powiatu krośnieńskiego: przekroczył prędkość i prowadził pod wpływem narkotyków

26-letni mężczyzna zamieszkujący powiat krośnieński nie wykazał odpowiedzialności za kierownicą. Wpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a potem okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany. Jego niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie zostało zauważone i zatrzymane przez policjantów z jasielskiej ekipy „SPEED”. Teraz grożą mu surowe konsekwencje za swoje działania.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przeprowadzili kontrolę prędkości w Nowym Żmigrodzie na ulicy Jasielskiej w ubiegłą niedzielę po godzinie 19.

Ok. 19.30, stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renaulta, który jechał 73 km/h tam, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas interakcji z mężczyzną, funkcjonariusze wykryli zapach marihuany. Na pytanie czy zażywał narkotyki, kierowca bez zająknięcia odpowiedział, że „palił jointa” dwie godziny temu.

Narkotester użyty przez policję wykazał w organizmie 26-latka obecność kokainy, amfetaminy i marihuany. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Następnie eskortowali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew w celu przeprowadzenia dodatkowych badań.