Parkowali pod wpływem alkoholu. Uszkodzili kilka aut

Parkowali pod wpływem alkoholu. Uszkodzili kilka aut

Na przełomie kilku dni, do komendy policji w Jaśle wpływały zgłoszenia dotyczące kierowców, którzy podejmując się próby parkowania pojazdu, uszkodzili w jej trakcie znajdujące się na parkingu pozostałe samochody. Doszło łącznie do dwóch zdarzeń, w których udział brali zarówno mężczyzna jak i kobieta – obie osoby były pod wpływem alkoholu.

80-latek na podwójnym gazie.

9 kwietnia w godzinach wieczornych do dyżurnego komendy policji w Jaśle wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego świadka, który alarmował, że na jednym z parkingów, kierujący pojazdem starszy mężczyzna uszkodził podczas tego manewru kilka aut. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji zastali na miejscu zdarzenia kierowcę pojazdu, którym okazał się być mężczyzna w podeszłym wieku. Po przebadaniu alkomatem urządzenie wykazało, że 80-latek jest w stanie upojenia alkoholowego.

Kolejne zdarzenie – tym razem aż dwa promile!

Do podobnej sytuacji doszło z kolei 12 kwietnia, tego dnia policjanci udali się na parking znajdujący się na ulicy Lwowskiej, gdzie według świadków, kierująca pojazdem miała uszkodzić pozostałe, zaparkowane samochody. Funkcjonariusze policji po przybyciu na miejsce podjęli czynności wobec 56-letniej kobiety, między innymi zbadano jej stan trzeźwości. Podczas badania wyszło na jaw, że kobieta miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zarówno 80-latek, jak i 56-latka stracili uprawniania do kierowania pojazdami, wystosowano wobec nich również wniosek o ukaranie do sądu.