Policjanci z grupy Speed zatrzymali 29-latka

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 29-latka

Dwudziestodziewięciolatek kierował swoim oplem około godziny 20. Policjanci zauważyli, że coś jest nie tak w jego jeździe i postanowili go zatrzymać. Okazało się, że podejrzenia miały sens, gdyż mężczyzna spożył bardzo dużą ilość alkoholu przed rozpoczęciem jazdy.

Oczywiście mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, w wyniku którego okazało się, że zatrzymany ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. To zbyt duża ilość, aby móc prowadzić jakikolwiek pojazd. Nawet jadąc na rowerze mógłby zrobić sobie i komuś poważną krzywdę.

Surowe konsekwencje za jazdę po pijaku

Jazda pod wpływem alkoholu nie jest po prostu jednym z wielu wykroczeń drogowych. To poważne przestępstwo, za które może czekać nas kara. Jeśli jedziemy autem po wypiciu alkoholu, to nie tylko będzie musieli zapłacić wysoką grzywnę, ale i jest ryzyko, że trafimy do więzienia.

To nie wszystko…

Nie było to jedyna sytuacja tego dnia. Policjanci z drogówki musieli zatrzymać jeszcze kilku kierowców, którzy nie dostosowywali się do zasad panujących na drodze. Głównie było to przekroczenie prędkości, które nagminnie zdarza się wielu osobom prowadzącym samochody osobowe.

Niestety, istnieje też dość spora grupa osób, które wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Nimi również muszą zająć się policjanci, którzy patrolują polskie drogi. To bardzo ważne, aby wyłapywać kierowców, gdyż są oni dość sporym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu.

Przeczytaj także: Dwie osoby poszkodowane w wypadku samochodowym