Ratunek dla małej dziewczynki maltretowanej przez rodziców

Ratunek dla małej dziewczynki maltretowanej przez rodziców

W szpitalu w Rzeszowie, znajdującym się w województwie podkarpackim, czteromiesięczna dziewczynka o imieniu Nadia, z niepokojącymi śladami maltretowania na swym ciele, ożyła po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej. Przedstawiciel placówki medycznej przekazał informacje, że stan małej pacjentki ulega poprawie – dziecko stopniowo zaczyna reagować na bodźce otoczenia i odruchowo podejmuje próby podtrzymania funkcji życiowych.

Nadia została umieszczona w stanie sztucznie wywołanej śpiączki po tym jak do szpitala trafiła z liczonymi obrażeniami: złamanymi kończynami, zadrapaniami i urazem głowy. W rezultacie tych bulwersujących wydarzeń, jej rodzice zostali oskarżeni o znęcanie się nad własnym dzieckiem i umieszczeni za kratkami aresztu.

Małej dziewczynce pomogli lekarze odzyskać przytomność w poniedziałkowy poranek – poinformował nas Tomasz Warchoł, pełniący rolę rzecznika prasowego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, miejsca gdzie Nadia jest obecnie hospitalizowana.

Warchoł dodał także, że następnym krokiem w leczeniu Nadii będzie skierowanie jej do kliniki neurologicznej, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania i dalsza diagnostyka stanu zdrowia dziewczynki.