Rumuński kierowca ciężarówki złapany za poważne przewinienia drogowe w Jaśle

Rumuński kierowca ciężarówki złapany za poważne przewinienia drogowe w Jaśle

Na jednej z jasielskich ulic, dokładniej na Bieszczadzkiej, doszło do incydentu drogowego, który skończył się interwencją miejscowych funkcjonariuszy. Obywatel Rumunii został przyłapany przez policję na przekroczeniu o 33 km/h dozwolonej prędkości i nieprzepisowym wyprzedzaniu innego pojazdu na przejściu dla pieszych. Został on obarczony konsekwencjami finansowymi, jakim są mandaty o łącznym koszcie 2300 zł, a także otrzymał 24 punkty karne.

Policja ruchu drogowego w Jaśle zatrzymała do kontroli rumuńskiego kierowcę mercedesa ciężarowego w ostatnią niedzielę około godziny 10. Wbrew regulaminom ruchu drogowego, mężczyzna podjął ryzykowne działania – wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych i jechał z prędkością 83 km/h tam, gdzie obowiązywał limit 50 km/h. Informację tę przekazała Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

W wyniku swojego niebezpiecznego i nieodpowiedniego zachowania, kierowca ciężarówki otrzymał mandaty na łączną kwotę 2300 zł. Dodatkowo, na jego konto trafiło aż 24 punkty karne. Taka sytuacja jest poważnym przypomnieniem dla wszystkich kierowców, że przekroczenie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tak niebezpiecznych jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, może skutkować surowymi konsekwencjami.