Przełomowy etap modernizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Przełomowy etap modernizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Pierwsza faza modernizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle jest bliska zakończenia. Głównym elementem tej inwestycji jest realizacja projektu nowego pawilonu psychiatrycznego. W planowanym budynku znajdą mieszkanie różne jednostki: stacjonarny oddział psychiatryczny z izbą przyjęć, oddział psychiatryczny działający na zasadzie dziennego, poradnia zdrowia psychicznego oraz miejsce do walki z uzależnieniami.

Dotychczasowe pomieszczenia oddziału psychiatrycznego jasielskiego szpitala są umieszczone w zabytkowej konstrukcji datowanej na początek XX wieku, położonej przy ulicy Za Bursą. Niestety, budynek ten w znacznej mierze nie spełnia aktualnych standardów technicznych i medycznych. Brakuje w nim niezbędnej windy, a uszkodzone ściany zewnętrzne i wnętrza budynku nie prezentują się estetycznie. Z tego powodu konieczny jest gruntowny remont obiektu. Powiat Jasielski planuje przekształcić ten budynek i wykorzystać go do innych celów.

Planowany nowy pawilon to odpowiedź na realne potrzeby pacjentów i personelu medycznego. Nowoczesna konstrukcja będzie w pełni przystosowana do zapewnienia usług medycznych na najwyższym poziomie.