Ryszard Pabian nie będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku burmistrza Jasła w nadchodzących wyborach samorządowych

Ryszard Pabian nie będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku burmistrza Jasła w nadchodzących wyborach samorządowych

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, Ryszard Pabian zdecydował, że nie wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Jasła. Decyzja ta zapadła mimo iż do dnia, kiedy miliony Polaków ponownie skierują swoje kroki do urn wyborczych, pozostały jedynie dwa miesiące. Do tej pory, o sprawowanie najważniejszego urzędu w mieście położonym nad Wisłoką, Ropą i Jasiołką, podjął decyzję tylko jeden kandydat – Wojciech Zając.

Aktualnie urzędujący burmistrz Jasła, 66-letni Ryszard Pabian, pełni tę funkcję od 2014 roku. Miał możliwość ubiegania się o trzecią kadencję – pierwszą wywalczył jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, a drugą rozpoczął jako reprezentant własnego komitetu wyborczego. Jednakże – jak poinformował „Nowiny” w ostatni czwartek – zdecydował się nie wystartować ponownie.

Z kolei Wojciech Zając potwierdził swój start w wyborach na burmistrza przez media społecznościowe. Jest synem senatora Stanisława Zająca, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej, oraz Alicji Zając, która po śmierci męża weszła w jego polityczne ślady i teraz jest członkiem Senatu. Podobnie jak rodzice, Zając jest związany z PiS. Od 2019 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.