Seria nocnych zdarzeń w Brzyskach: Strażacy interweniowali trzy razy w jednej nocy

Seria nocnych zdarzeń w Brzyskach: Strażacy interweniowali trzy razy w jednej nocy

Podczas minionego cyklu dobowego, straż pożarna z Ochotniczego Punktów Ratunkowych w Brzyskach była zmuszona aż trzykrotnie angażować swoje służby w różnego rodzaju interwencjach mających miejsce na terenie wioski Brzyska.

Chwilę po przekroczeniu północnego progu dnia, strażacy zostali powiadomieni o pierwszym pożarze samochodu osobowego. W akcję gaśniczą zaangażowane zostały również jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Jasła oraz lokalne służby policyjne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy natrafili na pojazd ogarnięty płomieniami. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji udało się jednak błyskawicznie ugasić ogień.

Obowiązki strażaków nie skończyły się jednak na tym. O godzinie 02.12 nastąpiło wezwanie do drugiego pożaru samochodu osobowego. W tym przypadku sytuacja była bardziej dramatyczna, ponieważ pojazd był praktycznie cały owładnięty przez płomienie.

Kolejnym i ostatnim zgłoszeniem, które wpłynęło na skrzynkę alarmową straży, było informacja o dachowaniu samochodu osobowego. Zdarzenie to miało miejsce tuż przed godziną 3.00 i skutkowało obrażeniami u trzech osób. Poszkodowani zostali natychmiast opatrzeni na miejscu zdarzenia, a następnie przetransportowani do szpitala w Jaśle. W akcję ratunkową zaangażowane były, oprócz jednostki OSP Brzyska, także oddziały PSP Jasło, lokalna policja oraz dwie ekipy Zespołów Ratownictwa Medycznego.