Zwiedzanie

Turystyka winna w Winnicy Jasiel

fot. pixabay.com

Każdy miłośnik wina odwiedzający okolice Jasła, koniecznie musi zajrzeć do Winnicy Jasiel. Poza sprzedażą własnych wyrobów, oferuje ona także tzw. turystykę winną. Jeśli ciekawi Cię, czym ona jest, przeczytaj i przekonaj się sam.

Winnica Jasiel jest jedną z najstarszych, położonych na obszarze Podkarpacia. Powstała w 2001 roku, a jej założycielami są Państwo Elwira i Wiktor Szpak. Obecnie obszar winnicy to blisko 2,5 hektara, co czyni ją jedną z najbardziej znaczących na mapie Polski.

Atrakcje turystyczne Winnicy Jasiel

Winnica Jasiel położona jest w miejscowości Jareniówka, tuż przy Jaśle. W jej ofercie znaleźć można zarówno wina białe, jak i czerwone, wytrawne i półwytrawne. Atrakcją dla odwiedzających Winnicę Jasiel jest z kolei bogata oferta turystyki winnej. Na miejscu można bowiem nie tylko degustować różne gatunki wina, ale też poznać tajniki ich przygotowywania oraz zapoznać się z zasadami degustowania.

Przyjezdni mają ponadto możliwość wynajęcia pokoju na noc oraz zaczerpnięcia cennych informacji o uprawie winorośli. Można zatem podszkolić swoja wiedzę odnośnie techniki sadzenia winorośli, metody jej cięcia, formowania krzewów, czy sposobów ochrony przed chorobami i przemrożeniem. Jeśli lubisz więc napić się dobrego wina i ciekawi Cię, w jaki sposób uprawia się winorośl na dużą skalę, koniecznie odwiedź Winnicę Jasiel.

Powiązane teksty
PodróżeZwiedzanie

Magiczne miejsca w Polsce

Są takie miejsce na terenie Polski, które budzą ogromną ciekawość wśród turystów, a nawet…
Czytaj dalej
Zwiedzanie

Perełki Jasła – Pałac Sroczyńskich

Jedną z piękniejszych atrakcji turystycznych w Jaśle jest imponujący Pałac Sroczyńskich. Ma on…
Czytaj dalej
PodróżeZwiedzanie

Muzeum Lizaka w Jaśle - moc atrakcji dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zabrać dzieci podczas wizyty w Jaśle, odpowiedź jest bardzo…
Czytaj dalej