Muzeum Lizaka w Jaśle – moc atrakcji dla dzieci

Muzeum Lizaka w Jaśle – moc atrakcji dla dzieci
fot. pixabay.com

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zabrać dzieci podczas wizyty w Jaśle, odpowiedź jest bardzo prosta. Muzeum Lizaka to miejsce, w którym miło i radośnie spędzą one czas, a liczne atrakcje wywołają uśmiech na twarzy.

Ideą, jaka przyświecała twórcom Muzeum Lizaka w Jaśle, było zaprezentowanie jak najszerszemu gronu turystów historii i tradycji wytwarzania w tym regionie słodyczy. Jest to miejsce, w którym młodzi (i nie tylko) będą mieli okazję posmakować surowców, powąchać aromatów oraz doświadczyć wielu innych atrakcji.

Co ciekawego w Muzeum Lizaka w Jaśle?

Odwiedzający Muzeum Lizaka w Jaśle będą mieli możliwość zarówno zwiedzania samego muzeum, które kryje wiele ciekawostek, jak i uczestniczenia w warsztatach tworzenia własnego lizaka. Dodatkową atrakcję są ponadto warsztaty z robienia pizzy oraz park zabaw „Figielkowy raj”. Muzeum Lizaka to także miejsce, w którym rodzice mogą zorganizować własnym pociechom urodziny oraz kupić lizaki na specjalne okazje (z imionami lub logami).

Warsztaty w Muzeum Lizaka to nie tylko dobra zabawa, ale też sporo praktycznej wiedzy na temat barwników spożywczych, aromatów czy słodzików. Aby samodzielnie wykonać lizaka przy zakupie biletu należy wybrać ten z pakietem „zrób sam lizaka”. W ofercie Muzeum Lizaka dostępne jest zarówno zwiedzanie indywidualne, jak i zwiedzanie grupowe przeznaczone dla zespołów składających się z co najmniej piętnastu osób.