Wojciech Piękoś rozpoczyna drugą kadencję jako wójt gminy wiejskiej Jasło

Wojciech Piękoś rozpoczyna drugą kadencję jako wójt gminy wiejskiej Jasło

Wojciech Piękoś oficjalnie ruszył z drugą turą swojej kadencji na stanowisku wójta w gminie wiejskiej Jasło. Ceremonia jego zaprzysiężenia została przeprowadzona podczas pierwszego posiedzenia rady gminy, na którym również nowo wybrani radni złożyli swoje ślubowania.

Piękoś wraz z radnymi otrzymali oficjalne zaświadczenia potwierdzające ich wybór. Wyraził on swoją wdzięczność wyborcom za oddane na niego głosy, które po raz kolejny uczyniły go stewardem gminy.

– Mam nadzieję, że ta pięcioletnia kadencja będzie przebiegać efektywnie i spokojnie. Z mojej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby zachować rotę ślubowania. Dla mnie niezmiernie ważne jest, aby zapewnienie o dobrym bycie dla mieszkańców gminy, zawarte w rocie, nie było tylko pustym hasłem – deklarował Wojciech Piękoś, cytowany na stronie Urzędu Gminy w Jaśle. Wyraził również swoje zadowolenie z możliwości współpracy z nową radą gminy, zauważając pozytywną energię nowych radnych, a szczególnie tych na swoim pierwszym mandacie.

Wójt Jasła wyraził również swoją wdzięczność Monice Szczerbie, przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej, za sprawną organizację procesu wyborczego.

Podczas sesji wprowadzającej dziewiątą kadencję Rady Gminy Jasło, która miała miejsce w gminnej bibliotece w Szebniach, odbyło się głosowanie na przewodniczącego. Stanowisko to objął Krzysztof Brągiel z Osobnicy, który zdobył więcej głosów niż jego rywal, Maciej Jagielski z Niegłowic. – Jestem bardzo wdzięczny radzie za powierzenie mi tej prestiżowej roli. Przyjmuję ten wybór z wdzięcznością i pokorą. Zrobię wszystko, aby sesje rady gminy były prowadzone zgodnie z demokratyczną zasadą większości, ale z pełnym szacunkiem do opinii każdego radnego – zapewnił Krzysztof Brągiel.