Wymuszenie pierwszeństwa na drodze wojewódzkiej nr 992 skończyło się kolizją

Wymuszenie pierwszeństwa na drodze wojewódzkiej nr 992 skończyło się kolizją

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 992 z lokalną drogą gminną w Zarzeczu, nieopodal Jasła, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Około godziny 9 rano doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo przejazdu, co skutkowało zderzeniem z jadącą prawidłowo Skodą. Co więcej, przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało u niego obecność alkoholu – blisko 0,6 promila w wydychanym powietrzu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, 51-letni kierowca volkswagena będzie musiał odpowiedzieć zarówno za przestępstwo, jak i wykroczenie. Jego nieostrożne manewry spowodowały nie tylko zniszczenie dwóch pojazdów, ale także uszkodzenie ogrodzenia jednej z posesji przy drodze. Na szczęście, kobieta kierująca skodą była trzeźwa i uniknęła poważnych obrażeń.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, mł. asp. Daniel Lelko potwierdził, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Mieszkaniec gminy Dębowiec, który swoim zachowaniem spowodował wypadek, będzie teraz musiał ponieść konsekwencje swoich czynów.