Siły straży pożarnej walczyły z ogniem w Trzcinicy

Siły straży pożarnej walczyły z ogniem w Trzcinicy

W minioną sobotę, pewien dom mieszkalny w małej miejscowości Trzcinica niedaleko Jasła, był miejscem poważnego pożaru. Na szczęście, żadne osoby nie ucierpiały podczas tego zdarzenia – jedynie budynek doznał szkód. Informacje na ten temat zostały przekazane przez Ochotniczą Straż Pożarną stacjonującą w Osobnicy.

W ciągu dnia, dokładnie 13 stycznia po godzinie 15:20, ochotnicy otrzymali informacje o wybuchu ognia w jednym z domów w Trzcinicy. Na miejscu zastali silne zadymienie oraz sam pożar, który rozprzestrzeniał się na poddaszu budynku. Zadanie gaszenia pożaru i przewalania siana, które znajdowało się wewnątrz budynku, zajęło strażakom wiele czasu. Mimo skomplikowanej sytuacji, akcja została przeprowadzona sprawnie i bez ofiar w ludziach – jak poinformowało na Facebooku OSP KSRG.

Poza jednostką ochotników z Osobnicy, z ogniem walczyli również strażacy z ratowniczo-gaśniczej jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Jasła (trzy zastępy), Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Trzcinicy, OSP Jasło-Niegłowice oraz OSP KSRG z Warzyc. Nieodłącznym elementem działań byli również funkcjonariusze policji i pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy również znaleźli się na miejscu zdarzenia.