Zabójstwo w Sławęcinie: Przesłuchanie podejrzanego Jakuba W.

Zabójstwo w Sławęcinie: Przesłuchanie podejrzanego Jakuba W.

W piątkowym dniu podejrzanego o zabójstwo 20-letniego mężczyznę ze Sławęcina przesłuchiwano przez półtorej godziny. Mimo iż Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła mu dwa zarzuty, a następnie złożyła wniosek do sądu o areszt tymczasowy, młodzieniec nie przyznał się do winy ani nie zdecydował się na składanie oświadczeń.

Przesłuchanie Jakuba W., dziewiętnastoletniego mieszkańca Sławęcina, podejrzanego o zamordowanie 44-letniej Bogusławy W., była kolejnym etapem śledztwa trwającego od piątku. Zdarzenie miało miejsce w Skołyszynie na Podkarpaciu, a śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

Mimo że przesłuchanie trwało 90 minut, nie przyniosło istotnych nowych informacji dla śledztwa. Jakub W., który dodatkowo jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego ojca, nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmawia zeznań. Informacje te potwierdziła Grażyna Krzyżanowska, kierująca Prokuraturą Rejonową w Jaśle.

Chociaż Jakub W. nie składał zeznań, to prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: zamordowania matki ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabicie ojca. Wobec 20-latka złożono wniosek o areszt tymczasowy.