Zapowiadana modernizacja dworca kolejowego w Jaśle

Zapowiadana modernizacja dworca kolejowego w Jaśle

W przyszłości, dworzec kolejowy zlokalizowany w Jaśle może doczekać się gruntownej modernizacji. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych. Kluczowym aspektem jest zgoda samorządu miejskiego na proces zwrotu obiektu, który został przejęty od PKP kilka lat temu. Jeżeli taka decyzja zapadnie, budynek ten doświadczy gruntownego remontu w ciągu najbliższych dwóch lat. Te informacje podał dzisiaj podczas spotkania w Jaśle wiceprezes Polskich Kolei Państwowych.

Jednakże, nie da się ukryć, że stan techniczny dawnego dworca PKP w Jaśle pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu obiekt ten nie jest wykorzystywany przez podróżnych, pomimo że ich liczba systematycznie rośnie, szczególnie w związku z modernizacją linii kolejowych oraz odtwarzaniem nowych połączeń pasażerskich.

Zarząd Polskich Kolei Państwowych ma zamiar umieścić jasielski dworzec kolejowy na liście rezerwowej Programu Inwestycji Dworcowych. Realizacja projektu ma mieć miejsce w latach 2024 – 2030. Istotną kwestią jest również rosnąca liczba pasażerów korzystających z połączeń kolejowych w Jaśle, która obecnie wynosi około 500 osób dziennie.