Zwiększona ostrożność na drogach wraz z rozpoczęciem roku szkolnego

Zwiększona ostrożność na drogach wraz z rozpoczęciem roku szkolnego

W związku z nadejściem nowego roku szkolnego, odział drogówki apeluje do kierowców o zasilenie swojej uwagi na drogach. Właściwe jej zachowanie pozwoli na zmniejszenie ilości niebezpiecznych incydentów drogowych, jak np. ten, którego był świadkiem dziś rano mały Jabłonicki przedszkolak. 5-letni chłopiec został potrącony przez 70-letniego motorniczego jadącego matizem, podczas gdy przechodził przez przejście dla pieszych.

Nawołując do szczególnej uwagi, policja odnotowała, że chłopiec doznał obrażeń około godziny 8:30. Według wstępnych informacji, był w trakcie przeprowadzania rowerów przez ulicę razem ze swoją matką. Z powodu doznanych urazów musiał być przewieziony do szpitala w Jaśle – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Na miejscu sytuacji kryzysowej, funkcjonariusze policji przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dowody. Kierowcy matiza zostało tymczasowo zawieszone prawo jazdy. Śledztwo dotyczące potrącenia 5-letniego chłopca jest obecnie prowadzone przez Posterunek Policji w Skołyszynie.

Władze policyjne przypominają, że nadejście roku szkolnego oznacza zwiększoną liczbę dzieci na drogach, zwłaszcza w okolicach placówek oświatowych. Wraz ze wzrostem liczby uczniów na drogach, wzrósł również ruch samochodowy w pobliżu szkół.