Bieszczady – atrakcje, szlaki i szczyty

Bieszczady – atrakcje, szlaki i szczyty

Bieszczady leżą w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Nazywane są też „zielonymi płucami Polski”, ponieważ są największym zalesionym obszarem w całej Polsce. Łącznie Bieszczady zajmują powierzchnię około 27 200 hektarów, na których to natrafić możemy na unikalne w skali kraju gatunki zwierząt i roślin. Obecnie Bieszczady są niezwykle popularnym miejscem pod względem turystycznym – nie tylko ze względu na przepiękne krajobrazy i naturę, lecz także liczne atrakcje.

 

Tarnica.

Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach. Położony jest on na wysokości 1346 m n.p.m. i można się tam dostać krótkim, ale bardziej stromym szlakiem z Wołosatego lub nieco dłuższym, łagodniejszym szlakiem z Ustrzyk Górnych.

Połonina Caryńska.

Połonina Caryńska jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Bieszczadach Wysokich. Jest to świetne miejsce na krótki i bardzo atrakcyjny spacer, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Bieszczadzki Park Narodowy.

Bieszczadzki Park Narodowy jest uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem przyrody i krajobrazu miejsc w górach Bieszczady. Na terenie parku schronienie znalazły tak wyjątkowe gatunki zwierząt, jak ryś – który zresztą stanowi symbol parku – jeleń szlachetny, wilk, wydra i niedźwiedzie.

Zalew Soliński.

Jest to miejsce unikatowe w skali kraju pod wieloma względami. Nie tylko Zalew Soliński jest największym tego rodzaju sztucznym zbiornikiem wodnym w całej Polsce, lecz również jedną z najcenniejszych atrakcji turystycznych w całych Bieszczadach. Nad Soliną znajdziemy liczne atrakcje, a jedną z najpopularniejszych jest niewątpliwie kolejka gondolowa, która to została otwarta w tym roku.