Jasło przeciwko pijanym kierowcom. Ponowny udział w ogólnopolskiej kampanii!

Jasło przeciwko pijanym kierowcom. Ponowny udział w ogólnopolskiej kampanii!

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem – które – w optymistycznej wersji, zakończyć się może mandatem i odebraniem prawa jazdy. Niestety, rzeczywistość pokazuje nam, że znacznie częściej dochodzi do tragicznych wypadków, które powodowane są przez kierowców pod wpływem, a które, niejednokrotnie, kosztują osoby postronne zdrowie, a nawet życie. Miasto Jasło, zdając sobie sprawę ze skali problemu, ponownie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji mającej na celu zwalczeniu problemu pijanych kierowców.

Przeciw pijanym kierowcom.

W Jaśle podejmowane będą działania profilaktyczne, takie jak spotkania informacyjne mające na celu uświadomienie społeczeństwa na temat niebezpieczeństw i konsekwencji, jakie nieść może za sobą prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy Jasła mogą się również spodziewać wzmożonych kontroli stanu trzeźwości kierowców.

Co zrobić, jeżeli zauważymy pijanego kierowcę?

Jeżeli mamy podejrzenie, że inny uczestnik ruchu może znajdować się pod wpływem alkoholu, powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy – niestety, jak pokazują statystyki, spora część Polaków niejednokrotnie była świadkiem prowadzenia pojazdów przez kierowców będących pod wpływem, nie zawsze jednak decydowała się na podjęcie interwencji. Wynika to najczęściej ze strachu przed lokalnym ostracyzmem społecznym lub próbą zemsty. Jeżeli jednak zdecydujemy się podjąć odpowiednie działania, pamiętajmy o tym, by zawsze zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo – osoby pod wpływem alkoholu niejednokrotnie bywają agresywne, a siłowa próba wyrwania im kluczyków czy zajechania drogi autem może skończyć się dla nas niebezpiecznie.