Bieszczadzka miejscowość warta zwiedzenia – Brzegi Dolne

Bieszczadzka miejscowość warta zwiedzenia – Brzegi Dolne

Kto w czasie wycieczki w Bieszczady zechce poczuć magię tej krainy, ten koniecznie powinien odwiedzić Brzegi Dolne. To ciekawa miejscowość, która zachwyca swą historią i piękną okolicą. Zachwycają także i same Bieszczady, co do czego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Jest to region szczególnie urokliwy, przepełniony dziką przyrodą i magicznymi krajobrazami – nie dziwi więc, że do Bieszczad corocznie przyjeżdża tak ogromna ilość turystów, zarówno podczas lata, jak i zimą.

Brzegi Dolne.

Brzegi Dolne to ciekawa miejscowość, na której terenie można ujrzeć drewnianą cerkiew św. Michała Archanioła. Jest ona ciekawym zabytkiem z 1844 roku, który w ciekawy sposób przypomina nam o żyjących tu niegdyś grekokatolikach. W czasie wycieczki po tej miejscowości warto zajrzeć na miejscowy cmentarz. Spoczywa na nim m. in. ks. Mychajło Zubryćkyj – ukraiński etnograf. Brzegi Dolne są też miejscowością atrakcyjną dla tych turystów, którzy interesują się dziejami przemysłu naftowego. Wiadomo, że w miejscowości tej już w drugiej połowie XIX wieku powstawały naftowe szyby, dzięki którym osada ta mogła się jeszcze lepiej rozwijać.

Bojkowie.

Do dziś nie brak tu ciekawych pamiątek, które przypominają nam o wielokulturowym charakterze tej wsi. W czasie spaceru po jej terenie można ujrzeć zarówno typowe gospodarstwa bojkowskie, jak i domy, będące pamiątkami po żyjących tu niegdyś kolonistach niemieckich. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że pobyt w Brzegach Dolnych stanie się nie lada gratką dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać Bieszczady i ich dzieje.