Jasło. Pijany kierowca uderzył w drzewo

Jasło. Pijany kierowca uderzył w drzewo
Drinking and driving ,man drinking alcohol while driving car after party at night time.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia w godzinach popołudniowych w Jaśle na ulicy 3 Maja. Kierujący pojazdem osobowym 48-letni mężczyzna z niewyjaśnionych wówczas przyczyn zjechał z drogi i uderzył w jedno ze znajdujących się przy jezdni drzew. Po przybyciu funkcjonariuszu na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy, a za swój wybryk odpowiadać teraz będzie przed sądem.

Okoliczności zdarzenia.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 48 – letni mężczyzna, który naraził nie tylko swoje zdrowie, lecz także zdrowie – w tym również osób postronnych. Z oficjalnych relacji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki volkswagen w pewnym momencie stracił kontrolę nad pojazdem, czego bezpośrednią przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków, które panowały na drodze. Na jej łuku wypadł on z jezdni, a następnie uderzył w drzewo, które rosło przy drodze. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy – okazało się, że w jego organizmie znajdują się aż dwa promile alkoholu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy, a całą sprawą teraz zajmie się sąd.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi, przede wszystkim, widmo utraty zdrowia lub odniesienia uszczerbku na zdrowiu – w tym również w przypadku osób postronnych. Jazda pod wpływem alkoholu, w przypadku wspomnianego mężczyzny, nie jest już wykroczeniem, lecz przestępstwem. Sąd takim kierującym zobligowany jest do wystawienia kary pieniężnej w wysokości minimum 5 tysięcy złotych, w przypadku, jeżeli czynu takiego dana osoba dopuściła się po raz pierwszy.