Ciekawe szlaki górskie w Polsce

Ciekawe szlaki górskie w Polsce

Wędrówki górskie to z pewnością zajęcie, które uwielbiają podróżnicy lubiący spędzać każdą chwilę swojego wolnego czasu w sposób aktywny. To atrakcja nie tylko dla osób w niezwykły sposób wysportowanych, lecz również dla amatorów, którzy pragną podziwiać piękne widoki. Poniżej przedstawiamy ciekawe szalki górskie warte zobaczenia.

Skrzyczne

Skrzyczne przypomina nieco Kasprowy Wierch. Stanowi świetnie miejsca dla narciarzy, można dostać się tam kolejką liniową, a widoki z samego szczytu robią ogromne wrażenie. Jeżeli nie chcemy wjeżdżać na samą górę komfortowym krzesełkiem, polecamy 2 szlaki, które prowadzą na szczyt. Nie brakuje wśród nich stromych podejść, lecz satysfakcja gwarantowana.

Gęsia Szyja

Aby dostać się do Gęsiej Szyi, mamy kilka opcji. Pierwszą z nich jest droga od Polany Białczyńskiej. Jest to najkrótszy, lecz zarazem najbardziej stromy szlak. Alternatywą jest najdłuższa trasa – od Zazadni przez Wiktorówki. Najłagodniejszym szlakiem jest ten od Wierchu Porońca. Ze wszystkich tras dotrzemy do Rusinowej Polany, gdzie zasmakujemy lokalnych potraw.

Szlak na Czerwone Wierchy

Podejście na Czerwone Wierchy zajmie nam co najmniej 2,5 godziny. Po przejściu przez szczyty schodzimy do mało uczęszczanej do Doliny Kościeliskiej przez Dolinę Tomanową, która jest bardzo spokojna w sam raz na odpoczynek. To jednak przygoda dla zaprawionych w wycieczkach osób, które przyzwyczajone są do wielogodzinnych wypraw.

Przez „pojezierze tatrzańskie”

Tatrzańskie jeziora, mimo zakazów i lodowatej wody cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma się co dziwić, ich urok jest niewątpliwie hipnotyzujący. Dobrą wiadomością dla ambitnych turystów jest fakt, iż można w zaledwie jeden dzień zwiedzić wszystkie najpiękniejsze wodne oczka w Tatrach. Zaczynamy od Morskiego Oka, by dojść do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Szpiglasową Przełęcz, a po odpoczynku w schronisku wracamy Doliną Roztoki do szosy.

Szlak Jedlinka-Przełęcz Srebrna

Wśród miłośników górskich wypraw cieszy się bardzo dużą popularnością. Ciekawostką jest, że ścieżka posiada kolor czerwony i liczy 35 kilometrów. Przejście zajmuje ok. 9 godzin, więc jest to trasa dla osób z doświadczeniem.