Najpiękniejsze jeziora w Polsce

Najpiękniejsze jeziora w Polsce

Jeziora w Polsce od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. To miejsce, w którym można wypocząć, doświadczyć kontaktu z naturą, oraz podziwiać malownicze krajobrazy. W przeciwieństwie do bałtyckiego morza nie ma tutaj tłumów i zgiełku, jest więc to opcja idealna dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Które jeziora w Polsce są warte odwiedzenia?

Iława – Jeziorak

Iława to niewielkie miasto, które zapewni atrakcje dla turystów, lecz jest na tyle klimatyczne, że poczują się tutaj dobrze osoby, które stronią od zgiełku metropolii. Latem Iława to bardzo popularny kurort, w którym wypoczniemy i wybierzemy się na wyprawę żeglarską. Miasto to położone jest na Jeziorakiem, które stanowi najdłuższe jezioro w Polsce. Występują tu rejony bardziej zatłoczone, z kwaterami, kampingami i klubami, oraz zaciszne zatoki i półwyspy.

Jezioro Niegocin

To jedno z najpopularniejszych jezior na Warmii i Mazurach. Ze swoją powierzchnią 2604 ha i linią brzegową o długości 35 km stanowi 3 pod względem powierzchni akwen w Krainie Wielkich Jeziora Mazurskich.

Jezioro Koronowskie

Poszukując najbardziej uroczych jezior, nie sposób nie dostrzec potencjału drzemiące na Kujawach. Chodzi dokładnie o Jezioro Koronowskie, które znajduje się 25 kilometrów na północ od Bydgoszczy. Stworzone jest dzięki spiętrzonym wodą rzeki Brdy. Po wybudowaniu zapory wodnej zalały one swą mocą okoliczne tereny.

Jezioro Śniardwy

Chcąc opisać to jezioro, musimy pisać wszystkie słowa z przedrostkiem naj. Jest to jedno z najpiękniejszych, najbardziej obleganych, najpopularniejszych jezior w Polsce. Oczywiście jest to również największe jezioro w kraju z powierzchnią 113 km2. Znajduje się w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Występuje tu 8 wysp, które chwytają swoim klimatem za serce.

Jezioro Solińskie

Warte odwiedzenia jest także popularne w rejonie Bieszczad Jezioro Solińskie. To miejsce, które zapewnia niesamowitą dawkę wrażeń, ze względu na fakt możliwości przejażdżki statkiem, rowerem wodnym, żaglówką, skuterem wodnym, czy kajakiem. W sezonie jednak panuje tu duży tłum.