Dzieci z SOSW-u cieszyły się Walentynkami i Tłustym czwartkiem

Dzieci z SOSW-u cieszyły się Walentynkami i Tłustym czwartkiem

Walentynki i Tłusty czwartek to chyba dwa ulubione dni większości osób w lutym. Pierwsze pozwalają na zbliżenie się do osób, które kochamy a drugi na najedzenie się pączkami do pełna. Choć są to tylko drobne symboliczne tradycję, to stanowią pewien wycinek naszej kultury, a kulturze należy uczyć dzieci. Taką lekcję dostali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle jest wyjątkową placówką, która oferuję kształcenie dzieciom posiadającym szczególne potrzeby. Mowa przede wszystkim o osobach z różnymi formami niepełnosprawności intelektualnej.

Czytaj także: Policjanci z grupy Speed zatrzymali 29-latka. Nawet oni zdziwili się ilością spożytego przez niego alkoholu.

Jakie dzieci z SOSW-u przeżyły Walentynki i Tłusty czwartek?

Dzieci miały okazję między innymi samodzielnie uczestniczyć w pieczeniu pączków. Jednym z ich zadań było wycinanie ich ciasta. Dzięki takim zabawom mogły dowiedzieć się więcej na temat tego, ja wygląda produkcja żywności i jakie reakcje zachodzą w niej podczas odpowiedniej obróbki.

Pączki to nie jedyne, co zainteresowało dzieci i młodzież z SOSW-u w ostatnim czasie. Mieliśmy w końcu także Walentynki, więc musiały pojawić się motywy związane z serduszkami i innymi podobnymi symbolami. Podopieczni wykonali kartki, które odpowiednio ozdobili, a wewnątrz nich dodali walentynkową treść.