Kluby sportowe otrzymały dotacje

Kluby sportowe otrzymały dotacje

Stowarzyszenie sportowe z gminy Jasło mogą już się przygotowywać do zbliżającego się sezonu. Gmina właśnie przyznała im dotacje. Jednym z celów tej inwestycji jest promowanie rozwoju fizycznego wśród młodzieży. Dlatego właśnie władze gminy przeznaczyły na to 190 tysięcy złotych. Największa kwota trafiła do Ludowego Klubu Sportowego Sparta Osobnica. Stowarzyszenie dostało aż 50 tysięcy złotych.

Te pieniądze z pewnością bardzo przydadzą się zarówno władzom klubów jak i zawodnikom. Choć sport dla wielu osób jest przede wszystkim pasją, to na dłuższą metę nie da się jej realizować bez odpowiedniego zaplecza finansowego. Pochodzi ono między innymi właśnie z dotacji.

Jakie stowarzyszenia otrzymały pieniądze?

Łączna suma dotacji, jakie otrzymało 7 stowarzyszeń z gminy, wynosi 190 tysięcy złotych. Największą kwotę otrzymał Ludowy Klub Sportowy Sparta Osobnica. Dostał on 50 tysięcy złotych. Kwota o 10 tysięcy złotych niższa trafiła do Ludowego Klubu Sportowego Wisłoka Niegłowice oraz do Gminnego Klubu Sportowego Team 17 Szebnie. Ostatnim klubem, które otrzymał duży zastrzyk gotówki jest Ludowy Klub Sportowy Warzyce. Kwota, jaką stowarzyszenie otrzymało w ramach dotacji wyniosła 30 tysięcy złotych.

Trzy pozostałe kluby niestety nie załapały się na tak duże wsparcie finansowe. Mowa tu o kwotach 5 tysięcy złotych, 10 tysięcy złotych i 15 tysięcy złotych. Dotacje te otrzymały kolejno Parafialny Klub Sportowy Bartek Osobnica, Uczniowski Klub Sportowy Cebulka Warzyce i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Technik Trzcinica.