Efektywne działania policji w Jaśle – zatrzymanie poszukiwanego 42-latka

Efektywne działania policji w Jaśle – zatrzymanie poszukiwanego 42-latka

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle z wydziału kryminalnego z sukcesem zakończyli poszukiwania 42-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten, za którym wystawiono pięć listów gończych, także był poszukiwany na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. W efekcie zatrzymania, poszukiwany trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzi karę przez najbliższe trzy lata.

Organom ścigania z województw świętokrzyskiego i śląskiego oraz Interpolowi towarzyszyła niemała trudność w odnalezieniu tego 42-latka. Był on bowiem celem pięciu listów gończych, Europejskiego Nakazu Aresztowania i nakazu doprowadzenia do zakładu karnego.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle współdziałali w celu zatrzymania mężczyzny w miejscowości Łazy Dębowieckie. Udało im się to po roku intensywnych poszukiwań, podczas których 42-latek skutecznie unikał organów ścigania.

Obecnie, ta sama jednostka policyjna intensywnie poszukuje 73 osób, które są celem wydanych listów gończych oraz nakazów doprowadzenia do zakładu karnego. Ogólnie w skali całego województwa, policja prowadzi poszukiwania ponad 1500 osób. Wśród nich znajdują się między innymi Robert Kontek, podejrzany o prowadzenie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem paliwami i przestępstwami skarbowymi oraz gospodarczymi. Również rzeszowski raper Piotr Płoch jest poszukiwany, stoją za nim bowiem podejrzenia o założenie i kierowanie gangiem narkotykowym.