Jasielska Liga Naukowa z Orlenem – zakończenie kolejnej edycji i wręczenie nagród

Jasielska Liga Naukowa z Orlenem – zakończenie kolejnej edycji i wręczenie nagród

Finalizacja ostatniej edycji zawodów naukowych pod nazwą Jasielska Liga Naukowa z Orlenem już za nami. Za sprawą wsparcia udzielonego przez Fundację ORLEN dla Pomorza, twórcy najbardziej wyróżniających się projektów mogli się cieszyć atrakcyjnymi nagrodami. Najważniejsze wyróżnienie przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej nr 11, które dzięki swojemu zaangażowaniu zapewniły swojej placówce nowatorską pracownię dydaktyczną o wartości 100 tys. zł.

Adam Kostrząb, burmistrz Jasła, skierował do uczniów szkół podstawowych z Jasła słowa uznania – „Każdy z Was jest przykładem dla swoich rówieśników i dowodem na to, że młody wiek nie jest przeszkodą w realizacji ambitnych celów naukowych”.

Zawody Jasielska Liga Naukowa, prowadzone od 2013 roku, są efektem współpracy z Grupą i Fundacją LOTOS, a obecnie także Fundacją ORLEN dla Pomorza. W tegorocznym cyklu szkolnym, w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM, ukończono 22 projekty badawcze, które zaangażowały 66 uczniów pod wnikliwym okiem 20 nauczycieli-opiekunów Ligi.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim, którzy zostali uhonorowani nagrodami!