Kozioł od kilku tygodni terroryzował mieszkańców gminy Brzyska. Zwierzę zostało odstrzelone

Kozioł od kilku tygodni terroryzował mieszkańców gminy Brzyska. Zwierzę zostało odstrzelone

Kozioł, a więc samiec sarny, od kilku tygodni dawał się we znaki mieszkańcom gminy Brzyska. Terrorystyczna wręcz działalność zwierzęcia doprowadziło do tego, że o ostrożność i stanowczy zakaz pozostawiania dzieci bez opieki na odcinku drogi powiatowej Brzostek – Błażkowa apelował sam wójt.

Zwierzę zostało odstrzelone przez myśliwych.

Z uwagi na rosnące niebezpieczeństwo i niepokojącą aktywność dzikiego zwierzęcia, władze samorządu zwróciły się do licznych organizacji, w tym Powiatowego Inspektora Weterynarii, sanepidu, nadleśnictwa czy nawet Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Dziki kozioł zaatakował łącznie ponad 7 osób, z czego jedna wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Jeden z myśliwych otrzymał zgodę na odstrzał zwierzęcia, która wykazywało agresywne zachowanie.

Kozioł przebadany pod kątem wścieklizny.

W związku z nietypowym zachowaniem dzikiego zwierzęcia, które utraciło całkowity lęk przed ludźmi i wykazywało wobec nich agresywne zachowanie, zaczęto podejrzewać, że kozioł mógł zostać zarażony wścieklizną. Ciało samca sarny zostało poddane badaniom właśnie pod kątem wścieklizny, jednak wynik okazał się ujemny. Najpewniej koziołek wykazywał więc zachowania związane z terytorializmem – zwierzę musiało uznać okoliczny teren za swój i broniło go za wszelką cenę.