Młodzież szkolna z Trzcinicy odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Jaśle

Młodzież szkolna z Trzcinicy odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Jaśle

Zespół Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego z Trzcinicy, którego uczniami są młodzi ludzie kształcący się w klasach o profilu mundurowym, zorganizował wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Była to doskonała okazja dla uczniów, by na własne oczy ujrzeć jak wygląda praca policjanta i zapoznać się z różnymi aspektami służby w poszczególnych wydziałach.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Uczniowie mieli możliwość obserwować jak w praktyce wygląda zabezpieczanie różnych śladów oraz dowiedzieć się, jakie działania należy podjąć na miejscu przestępstwa, aby odnaleźć potencjalnie kluczowy dowód w sprawie.

Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z działaniem środków przymusu bezpośredniego, takich jak pałka służbowa typu tonfa. Kolejnym punktem zwiedzania była strzelnica policyjna, gdzie mogli obejrzeć prezentację różnych rodzajów broni używanych przez funkcjonariuszy.

Kulminacyjnym momentem wycieczki było zaprezentowanie motocykla i radiowozów wykorzystywanych przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Młodszy aspirant Daniel Lelko, pełniący funkcję oficera prasowego komendanta powiatowego policji w Jaśle, poinformował, że podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się o specyfice służby w różnych wydziałach. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania dotyczące swojej pracy oraz zachęcali młodzież do wstąpienia w policyjne szeregi. Zwracano również uwagę na proces rekrutacji i cechy, które powinien posiadać kandydat do służby w Policji.