Najłatwiejsze szlaki górskie w Polsce

Najłatwiejsze szlaki górskie w Polsce

Dla początkujących podróżników górskich, którym znudziła się już Dolina Chochołowska, czy Morskie Oko mamy dobrą informację. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia, znakomitej kondycji, aby pokusić się o wyprawę przez ciekawe szlaki górskie. Poniżej przedstawiamy dość łatwe trasy dla początkujących, niektóre z nich można przebyć spokojnie z dziećmi.

Grześ

To szczyt dostępny niemal dla każdego, z którego będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na Tatry Zachodnie, a także szczyt Tatr Wysokich. Jeszcze lepsze aspekty wizualne dostrzeżemy jesienią, gdy zbocza zabarwione są na rudo.

Bieszczady z Połoniny Wetlińskiej

Połonina Wetlińska to bardzo popularne pasmo Bieszczadów, które odwiedzane jest co roku przez rzesze turystów. Nic dziwnego, w końcu na szczycie roztacza się malownicza panorama Bieszczad. Jeżeli nie przeszkadzają nam tłumy turystów, to z pewnością musimy się tam udać.

Dolina Małej Łąki

Kolejną propozycję kierujemy do osób, które chcą uciec od wszechobecnego tłumu turystów. Jest to dolina z przepiękną panoramą Giewontu, Przełęczy pod Kopą Kondracką oraz Wielką Małołącką Turnie. Bez problemu na tę wycieczkę zabierzemy dzieci. Wejście do tej olbrzymiej doliny znajdziemy obok ul. Krzeptówki.

Szlak na Połoninę Caryńską

Połoniny – czyli łąki występujące na szczycie górskich pasm to wizytówka Bieszczad. Jedną z nich jest właśnie Połonina Caryńska. Co prawda wejście na nią wymaga od nas sporego wysiłku, jednak chodzenie po jej szczycie to już czynność, która należy do bardzo przyjemnych. U szczytu mamy szanse dostrzec Szeroki Wierch, oraz sąsiednią Połoninę Wetlińską. Cała wyprawa zajmie nam ok. 4 godzin, nie licząc odpoczynku.

Beskid Sądecki

Bardzo łatwa trasa, która liczy 4 kilometry w dwie strony. Czas, który potrzebny nam będzie na przejście tego szlaku to ok. 35 minut w jedną stronę. Wejście na szczyt gwarantuje nam cudowne widoki.

Karkonosze

Jeżeli planujemy wypad do Karkonoszy, to polecamy Wodospad Szklarki. Znajduje się on na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i co roku cieszy się zainteresowaniem rzeczy turystów.