Nowe atrakcje dla turystów w Bieszczadach!

Nowe atrakcje dla turystów w Bieszczadach!

Bieszczady nieustannie przyciągają ogromne rzesze turystów, bez względu na panującą w kraju porę roku – ten majestatyczny region, oprócz wspaniałych darów natury i przepięknych krajobrazów, miał również do zaoferowania wiele innych atrakcji turystycznych. Jak się okazuje, już w najbliższym sezonie letnim na turystów czekać będą zupełnie nowe atrakcje, które bez wątpienia będą warte uwagi.

Kolej linowa w Solinie.

Wszystko wskazuje na to, że już tego lata zakończona zostanie budowa kolei linowej w Solinie, nad którą to pracę ruszyły jeszcze w zeszłym roku. Cała trasa kolei to aż ponad półtora kilometra. Do użytku oddanych zostanie 25 wagoników typu gondolowego, z czego każdy będzie w stanie pomieścić 8 osób. Najwyższy punkt na trasie kolei gondolowej wynosić będzie aż 75 metrów, co uczyni ją najwyższą w całej Polsce.

Nowa Chatka Puchatka.

Kolej linowa w Solinie to nie jedyna atrakcja, jaka czekać będzie na tegorocznych turystów. Najprawdopodobniej już w lipcu otwarta zostanie całkowicie nowa Chatka Puchatka, której to budowa rozpoczęła się ponad 2 lata temu. Przypomnijmy, że poprzednia chatka została zburzona, gdyż jest modernizacja i remont nie były w żadnym stopniu opłacalne – zamiast tego, zdecydowano się na wybudowanie całkowicie nowego obiektu w tym samym miejscu.