Pomoc dla ukraińskich uchodźców. Władze Jasła namawiają do pomagania

Pomoc dla ukraińskich uchodźców. Władze Jasła namawiają do pomagania

Wojna w Ukrainie, spowodowana zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej trwa po dziś dzień i nic nie wskazuje na to, by konflikt ten został wkrótce zażegnany. W Polsce znajduje się już ogromna ilość uchodźców ukraińskich, którzy to przekroczyli nasze granice po wybuchu wojny – oficjalnie mówi się o liczbie 2.5 miliona uciekinierów. W całym kraju trwają różnego rodzaju akcje, mające na celu zapewnić odpowiednią pomoc i wsparcie nie tylko samym uchodźcom, lecz wszystkim tym, którzy pozostali w Ukrainie. Z tego też względu władze miasta postanowiły uruchomić drugą już w tym roku zbiórkę darów, które zostaną przekazane Ukrainie.

Zbiórka darów dla Ukrainy.

Pierwsza zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie zorganizowana została na początku miasta. Zgromadzone przedmioty udało się dostarczyć miastom partnerskim Jasła, a więc Samborowi i Truskawcowi. Niestety, choć zakres pomocy jest ogromny, to potrzeby są jeszcze większe. Z tego też względu, władze miasta ruszają z kolejną zbiórką, która to będzie trwać od 8 do 12 kwietnia. Wszelkie dary będzie można przekazać na rynku miejskim.

Lista przedmiotów.

Szczegółowa lista przedmiotów, które to mieszkańcy Jasła mogą przekazać na rzecz pomocy Ukrainie, dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego. Przede wszystkim niezbędne są różnego rodzaju przedmioty pierwszej pomocy, a więc opatrunki, środki antyseptyczne, opaski uciskowe. W celach zbiórki podarować można także materace, śpiwory, poduszki, kołdry, latarki oraz baterie. Niezbędna jest także pomoc w postaci żywności o długim terminie przydatności do spożycia, a więc różnego rodzaju konserwy, suszone owoce czy wojskowe racje żywnościowe.