Odnalezione w lutym ludzkie szczątki zostały zidentyfikowane

Odnalezione w lutym ludzkie szczątki zostały zidentyfikowane

Niedziela 13 lutego miała być dla dwojga mieszkańców Jasła idealną okazją na relaksujący spacer, który jednak najpewniej przerodził się w traumatyczne zdarzenie, o którym pamiętać będą do końca życia. W trakcie spaceru natknęli się na znajdujące się w zaroślach ludzkie szczątki będące w zaawansowanym stadium rozkładu. Po prawie 3 – miesięcznym śledztwie udało się wreszcie zidentyfikować odkryte ciało.

Zaginiony przed dwoma laty mieszkaniec Jasła.

Jak się okazało, odnalezione w połowie lutego tego roku ludzkie szczątki należą do zaginionego przed dwoma laty 62-letniego mieszkańca Jasła – zostało to oficjalnie potwierdzone poprzez pobranie materiału genetycznego od jednego z członków rodziny zaginionego i porównaniu go z DNA denata.

Przyczyna zgonu nie jest znana.

Nie wiadomo na ten moment, co było konkretną przyczyną śmierci 62-letniego mężczyzny. Śledczy wskazują jednak, że na ten moment nie ma żadnych przesłanek mogących stwierdzić, że zgon mężczyzny był następstwem przestępstwa. Lekarz medycyny przeprowadzający sekcje zwłok również nie odkrył żadnych śladów mogących na to wskazywać. Z uwagi na to, w jakim stanie znajdowały się odkryte szczątki – ustalenie konkretnej przyczyny zgonu będzie najpewniej niemożliwe.