2 miliony złotych dla jasielskiego szpitala!

2 miliony złotych dla jasielskiego szpitala!

Szpital w Jaśle otrzymał ogromne dofinansowanie w wysokości ponad 2 milionów złotych. Środki te zostały przyznane bezpośrednie przez Ministerstwo Zdrowia. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu, jak i przeprowadzenie istotnych inwestycji na terenie całego szpitala.

Tomograf komputerowy.

Znaczna część otrzymanych środków, bo niemal 1,7 miliona złotych, zostanie rozdysponowana na zakup specjalistycznego tomografu komputerowego dla oddziału Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Tego rodzaju sprzęt ułatwi nie tylko pracę samych lekarzy, lecz również w znaczącym stopniu wpłynie na szybkość diagnostyki, jak i rzetelność przeprowadzanych badań.

Pozostałe inwestycje.

Reszta kwoty, a więc 478 tysięcy złotych, będzie przeznaczona na rozbudowę instalacji tlenowej dla kilku oddziałów szpitalnych, z których znikną już leciwe butle z tlenem. Część tych funduszu będzie stanowić dofinansowanie na zakup specjalistycznej i nowoczesnej centrali odpowiedzialnej za monitorowanie funkcji życiowych. Sprzęt ten trafi na oddział intensywnej terapii oraz anestezjologii.