Pirat drogowy złapany na gorącym uczynku przez jasielską grupę SPEED

Pirat drogowy złapany na gorącym uczynku przez jasielską grupę SPEED

Grupa SPEED, funkcjonująca pod egidą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki suzuki. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd po spożyciu alkoholu – jego ilość w organizmie przekraczała dopuszczalny poziom o ponad 1 promil. Zaskoczyło to policjantów tym bardziej, że kierowca ten ma na swoim koncie już wcześniejsze sankcje za podobne wykroczenia. Ponadto od 2022 roku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego dnia, w sobotę, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej Komendy Powiatowej pracowali w ramach akcji „Trzeźwość”. Celem tej operacji jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminacje z nich pijanych kierowców.

Kontrola drogowa miała miejsce około godziny 15.30 w miejscowości Potok. To tam patrolujący teren funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem suzuki. Po przeprowadzeniu badania alkomatem ujawniono, że 69-letni mężczyzna prowadził pojazd mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Kolejnym zaskakującym odkryciem było to, że mężczyzna posiada obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od 2022 roku. Mieszkaniec Krosna tłumaczył, że był w drodze powrotnej z zakupów, które robił razem ze swoją partnerką. Na dodatek przyznał, że wcześniej już był karany za jazdę pod wpływem alkoholu.