Poważne zderzenie dwóch ciężarówek na drodze wojewódzkiej nr 992

Poważne zderzenie dwóch ciężarówek na drodze wojewódzkiej nr 992

Na terenie Zarzecza, przy drodze wojewódzkiej o numerze 992 doszło do poważnego zdarzenia drogowego – kolizji dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku tego wypadku, jedna osoba została ciężko ranna i musiała zostać przewieziona do placówki szpitalnej. Sekcja drogi, na której miało miejsce zdarzenie, jest obecnie całkowicie niedostępna dla ruchu drogowego. Przewiduje się, że utrudnienia w komunikacji mogą trwać aż do godziny 12:00.

Według dotychczasowych ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy policji, kierujący ciągnikiem siodłowym marki Mercedes, który podróżował w stronę Jasła, nie zachował kontroli nad pojazdem. W rezultacie uderzył on w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy Volvo, który posiadał także naczepę.

Kierowca pojazdu marki Mercedes został uwięziony we wraku auta po zderzeniu. Stróżom prawa udało się wydostać poszkodowanego z pojazdu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna, w wieku 63 lat, ze względu na poważne obrażenia, które odniósł w wyniku zderzenia, został przewieziony do szpitala. Drugi z kierowców, mimo kolizji, nie wymagał natomiast pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pracują obecnie policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspierani przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Jak zostało wspomniane wcześniej, droga jest całkowicie zablokowana na odcinku, gdzie doszło do wypadku. Przywrócenie normalnej komunikacji na tym odcinku przewiduje się nie wcześniej niż na godzinę 12:00.