Profesor Karol Myśliwiec prezentuje polskie wykopaliska na spotkaniu w Jaśle

Profesor Karol Myśliwiec prezentuje polskie wykopaliska na spotkaniu w Jaśle

17 czerwca, poniedziałek, przyniesie ze sobą wyjątkowy wykład w Generatorze Nauki GEN zlokalizowanym w Jaśle. To właśnie tam profesor Karol Myśliwiec, znany archeolog o międzynarodowej renomie, urodzony w Jaśle, podzieli się swoimi doświadczeniami z polskich wykopalisk w Egipcie. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17. Organizacją tego niecodziennego wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Profesor Myśliwiec jest nie tylko Honorowym Obywatelem Miasta Jasła, ale również honorowym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Jego osiągnięcia jako egiptologa są światowej klasy, a wiele lat jego życia poświęcone jest badaniom i pracom wykopaliskowym. Profesor przygotował wykład pt. „Polskie wykopaliska w Egipcie” na ten specjalny dzień. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu proszone są o dokonanie rezerwacji miejsc. Rezerwacje przyjmuje Generator Nauki GEN pod numerami telefonów: 13 448 25 00 i 13 448 25 07.

Wyjątkową cechą profesora Myśliwca jest zdolność do płynnej komunikacji, co sprawia, że spotkanie z nim jest zawsze pełne interesujących anegdot i inspirujących historii. Bez wątpienia podczas prelekcji nie zabraknie opowieści o odkrywaniu tajemnic i sekretów jednej z najstarszych cywilizacji na świecie.

W październiku poprzedniego roku, Generator Nauki GEN stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Wśród przyjaciół i kilkudziesięciu mieszkańców Jasła, profesor obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny.