Świadkowie zdarzenie przerwali jazdę nietrzeźwego kierowcy

Świadkowie zdarzenie przerwali jazdę nietrzeźwego kierowcy

Kierowca citroena, mający w swoim ciele około 3 promilach alkoholu, został zatrzymany przed opuszczeniem parking galerii handlowej przez jednego z obserwujących go przechodniów. Ten ostatni nie tylko zablokował mężczyźnie drogę do ucieczki, ale również powiadomił o sytuacji służby policyjne.

Informacja o obywatelskim aresztowaniu nietrzeźwego kierowcy wpłynęła do miejscowych funkcjonariuszy policji 24 marca, około godziny 20. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy ulicy Bieszczadzkiej w Krośnie, gdzie mężczyzna próbował manewrować swoim pojazdem na terenie lokalnej galerii handlowej.

Świadek zauważył niebezpieczne zachowanie kierowcy i podjął decyzję o interwencji, uniemożliwiając mu wyjazd z parkingu i alarmując służby porządkowe. Przybyłe na miejsce patrole ustaliły, że za kółkiem citroena siedzi 54-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna ma w organizmie około 3 promile alkoholu.

Za swoje czyny 54-letni kierowca będzie musiał teraz ponieść konsekwencje. Czeka go prawdopodobnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a w skrajnych przypadkach nawet do 3 lat pozbawienia wolności.