Święto Niepodległości w Jaśle: uroczyste obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Święto Niepodległości w Jaśle: uroczyste obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości

W sobotę, 11 listopada 2023 r., obchodziliśmy w Jaśle jedno z najważniejszych świąt narodowych, 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mieszkańcy miasta Jasła oraz całego powiatu, jak co roku, nie zapomnieli o tym doniosłym wydarzeniu. Licznie zgromadzili się oni w Parku Miejskim, aby złożyć cześć bohaterom walczącym o wolność naszej Ojczyzny, podkreślając tym samym, że bez ich heroizmu i poświęcenia nie moglibyśmy cieszyć się dzisiaj życiem w suwerennym kraju.

Ceremonii poprzedziła Msza Święta za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali za nią swoje życie. Liturgię sprawowali proboszczowie jasielskich parafii w kościele Franciszkanów. Inspirującą homilię wygłosił Ojciec Zajchowski, który swoimi słowami wzruszył zgromadzonych na nabożeństwie.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy uroczystości, wśród których znalazły się poczty sztandarowe, jednostki strzeleckie, harcerze, reprezentanci parlamentu oraz samorządów, służby mundurowe, różne organizacje społeczne oraz placówki kulturalne i edukacyjne, przeszli w uroczystym marszu ulicami Jasła. Ich cel stanowił Park Miejski, gdzie miały odbyć się dalsze obchody.