Wzmocnienie sił jasielskiej policji – nowy radiowóz Skoda Scala na drogach powiatu

Wzmocnienie sił jasielskiej policji – nowy radiowóz Skoda Scala na drogach powiatu

Inwentarz pojazdów należących do jasielskiej policji został wzbogacony o kolejny samochód. To właśnie Skoda Scala, która odznacza się od innych radiowozów nowatorskimi znakami identyfikacyjnymi. Pojazd ten będzie pełnił służbę na rzecz funkcjonariuszy z sekcji ruchu drogowego.

Począwszy od minionego tygodnia, na ulicach i trasach naszego powiatu można dostrzec najnowszy nabytek jasielskich stróżów prawa. Należy on do floty pojazdów zakupionych w ramach inicjatywy „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, finansowanej częściowo przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, wpisującej się w Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Nowa Scala jest wyposażona w silnik na paliwo benzynowe o pojemności 1,5 litra generujący 150 KM mocy. Dodatkowo, auto posiada automatyczną skrzynię biegów DSG.

Charakteryzuje się ona dodatkowymi elementami odblaskowymi w barwach żółto-zielonych o właściwościach fluorescencyjnych oraz poszerzonym zestawem sygnałów błyskowych LED. Wszystko to ma na celu zwiększenie widoczności radiowozu.

Nowa Skoda Scala będzie codziennym środkiem transportu dla funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.