Tancerze Ledniccy z Zespołu Szkół nr 4 „Ekonomik” oddali hołd św. Janowi Pawłowi II tańcząc na rynku w Jaśle

Tancerze Ledniccy z Zespołu Szkół nr 4 „Ekonomik” oddali hołd św. Janowi Pawłowi II tańcząc na rynku w Jaśle

W piątek, 17 maja, ruchliwy rynek miasta Jasło ożył niezwykłym wydarzeniem. Tancerze Ledniccy, grupa taneczna działająca pod egidą Zespołu Szkół nr 4 „Ekonomik” w Jaśle, wystąpili z ukłonem tanecznym dedykowanym św. Janowi Pawłowi II. To wyjątkowe wystąpienie było częścią ogólnopolskiej akcji Fishmob – „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”, organizowanej w dniach rocznic urodzin Karola Wojtyły.

Karol Wojtyła, przyszły papież i święty Kościoła Katolickiego, urodził się 18 maja 1920 roku. W tę ważną datę Jasło po raz kolejny stanęło w szeregach miast uczestniczących w akcji Fishmob, demonstrując swoje przywiązanie do pamięci o wielkim Polaku.

Edycja Fishmob „Jasło tańczy dla św. Jana Pawła II” w tym roku miała miejsce na przeddzień 104. urodzin papieża, a więc 17 maja. Ten wybór terminu nie był przypadkowy – 18 maja Jasło pełniło rolę miasta etapowego w kolarskim Orlen Wyścigu Narodów. Końcowa dekoracja zawodników odbywała się na rynku, co uniemożliwiło zorganizowanie dwóch dużych wydarzeń w jednym miejscu w tym samym czasie.

Cały układ taneczny poprowadziła siostra Fides. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pamiętnego wydarzenia, wykonanych przez naszego fotoreportera.