Jasielskie wały przeciwpowodziowe miejscem nielegalnych wysypisk śmieci

Jasielskie wały przeciwpowodziowe miejscem nielegalnych wysypisk śmieci

Dzikie i nielegalne wysypiska to problem, z którym borykają się nie tylko gminy w całej Polsce, lecz przede wszystkim okoliczni mieszkańcy. Takie miejsca stanowią nie tylko źródła nieprzyjemnych zapachów, lecz realnie wpływają na degradację środowiska. W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, w całej Polsce najczęściej z udziałem uczniów szkół podstawowych i średnich, prowadzone są akcję mające na celu nie tylko promowanie ekologicznych postaw, lecz również realne działanie w postaci uprzątania śmieci.

Mieszkańcy uprzątnęli wysypisko.

Wieści o tym, że przeciwpowodziowe wały na jasielskich rzekach stały się miejscem nielegalnych wysypisk śmieci, spływały już od dawna. W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, fani geocachingu, jak i grupa nordic walking postanowili zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce.

Odpady budowlane, sprzęt elektroniczny, części samochodowe.

To, co znajdowało się na jasielskich wałach przeciwpowodziowych, można – ironicznie – określić istnymi skarbami. W trakcie sprzątania znalezione zostały między innymi liczne sprzęty elektroniczne, takie jak pralki czy telewizory. Nie zabrakło również odpadów budowlanych w postaci dachówek czy gruzu. Łącznie zebrano aż 25 worków na śmieci, które wypełnione zostały puszkami po piwie, oponami, butelkami czy nawet – starym żelazkiem.